Gerekli Evraklar

Özel Beşiktaş Yıldız Sürücü Kursu

 

 

Ehliyet kaydına gelirken sizden istenecek evraklar;

1- Nüfus cüzdanı yani kimlik fotokopisi. Aslı ile birlikte getirilmelidir.

2- Diploma yani öğrenim belgesi. Mezuniyet belgesi, Diploma,Tasdikname veya hala devam etmekte olduğunuz okuldan alacağınız öğrenci belgesi ile kayıt örneği olabilir. (E-Devlet Üzerinden Çıktı Alabilirsiniz.)

3- Sağlık raporu. Aile hekiminizden veya herhangi bir hastaneden alabilirsiniz. Sağlık raporu alırken hangi sınıf ehliyet almak istiyorsanız belirtmelisiniz. Matbu bir evraktır.

4- 9 adet fotoğraf. Fotoğraflarınız mutlaka BİOMETRİK olmalıdır. (Fotoğraflarınız; 1 adet sağlık raporu için, 4 adeti ise en son emniyet müdürlüğüne verilecektir. 4 adeti ise Sürücü Kursu’nda kullanılacaktır.)

5- Sabıka kaydı yani adli sicil beyanı. E-Devlet şifreniz ile çıkarılmaktadır. (E-Devlet şifrenizi biliyorsanız, istediğiniz her yerden çıkarabilirsiniz.)

6- Ehliyet fotokopisi. Mevcut bir ehliyeti olup, farklı bir sınıf ehliyet alacaklar için gereklidir.Test sınavından muaf olup,sadece direksiyon sınavına girebilmeleri için istenir.

 

NOT: Kurs başlama tarihinde bu evraklardan bir tanesi eksik olursa sınav başvurusu yapılamamaktadır. Girmek istediğiniz ehliyet sınav tarihinden önce kayıt tarihlerinide dikkatli takip etmelisiniz. Detaylar için kursumuzu arayın veya online destek sistemimizden destek alabilirsiniz.

Özel Beşiktaş Yıldız Sürücü Kursu
OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı
23 Aralık 2017 Cumartesi
ÜYE GİRİŞİ

Üye OlŞifremi Unuttum